تبلیغات
لژیون همسفر ربیعی - نهمین سالروزرهاییتان پرشگون باد
 
لژیون همسفر ربیعی
جایی در پشت ذهنت به خاطر بسپار که اثر انگشت خدا بر همه چیز هست !
سه شنبه 26 شهریور 1392 :: نویسنده : همسفرفردی


این جلسه چهارمین جلسه از دور هفتم سری کارگاه های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی استادمعین مورخ 17 شهریورماه با استادی آقای احمد حکیمی و نگهبانی آقای علی زیوری با دستور جلسه  " وادی چهاردهم و تاثیر آن روی منو مراسم نهمین سال تولد آقای احمد ربیعی راس ساعت 16:45 آغاز به کار نمود.


سخنان استاد:

هیچ کس به درمان نمی رسد مگر یاری دیگران که  این یاری هم درون کنگره است و هم در بیرون از کنگره. کسی که آقای ربیعی را یاری نمودند کسی نبودن جز همسر ایشان که به عنوان یک همسر و همسفر این دو مسئولیت را پذیرفتند.

این رهایی را به خانم ربیعی و راهنمای عزیزشان تیک می گویم همچنین به احمد عزیز و حسین تبریک می گویم ، حسین فرزند کنگره است.

به این روز رسیدن شوخی نیست. سیستم پزشکی و مجموعه های مختلف اعتقاد دارند اعتیاد قابل درمان نیست. در هفته گذشته که همایش مربوط به اعتیاد بود ، افراد از سیستم خود تعاریفی می نمودند اما در نهایت می گفتند اعتیاد قابل درمان نیست. ما نیز به این جایگاه نائل شدیم اما با صراحت گفتیم اعتیاد درمان دارد به شرط آنکه افراد با متدی درست پیش روند. کاری که در کنگره 60 اتفاق می افتند در هیچ کجای دنیا نخواهید دید. در همایش فردی از انجیوهای دیگر نزد من آمد و آدرس کنگره 60 را جویا شد و این نشان دهنده چیست؟

آقای ربیعی در کنگره بسیار خدمتگزار بودند ، چندید بار جابجایی هایی انجام دادند ، سختی هایی را متحمل شدند که تمام اینها نیازمند پشتوانه می باشد. همچنین در پروش رهجو بسیار خوب عمل نمودند و ما امروز شاهد رهجویان خدمتگزار ایشان هستیم که در قسمت های مختلف مشغول به خدمت هستند و برخی از آنها به جایگاه کمک رهایی رسیده اند. این یعنی شجره طیبه که دارای میوه هایی شیرین است.اساس کار کنگره بر اساس محبت ، عقل و ایمان است. محبت واقعا چیست؟ اگر ما نیازها را کنار بگذاریم آیا عشق نمایان خواهد بود؟

اگر امواج متراکم نمی شدند ، هیچ چیزی در هستی شکل نمی گرفت حتی انسان. خداوند انسان را بر مبنای محبت و عشق خلق نمود. زمانیکه امواج جمع می شوند هر کدام یک خواسته و هدف دارند. زمانیکه امواج یک خواسته و هدف دارند به یکدیگر می چسبند و یکدیگر را رها نمی کنند. اگر عشق را از هر ساختاری بگیرید به هیچ تبدیل می شوند.

چرا جایگاه عشق در قلب است و جایی خاص دارد؟

برای اینکه قلب احساس درد ندارد. اگر هر چیزی را در قلب فرو کنید ، اشیا تیز و ... قلب دردی حس نمی کند البته مغز نیز احساس درد ندارد اما کار قلب چیزی دیگر است (در کتاب سینوهه در رابطه با مغز اشاره شده است) اگر دقت کرده باشید زمانیکه قلبی درد می گیرد علائم ببه سراغ فرد می آیند و قلب خود دردی ندارد.

خیلی از انسان ها مرکز محبتشان سنگ است. حتما اصطلاح سنگدل را شنیده اید و این نشان دهنده این است که ما به صورت ناخوداگاه جای محبت را می دانیم. اگر ما محبت داشته باشیم و محبت را درون خود جای دهیم ، تازه انسان می شویم.

انسان بودن یعنی سپاس از هستی. اگر من از هستی طلبکار باشم جای من کجاست؟ انسان بودن سختی های زیادی می خواهد. ما امروز اینجا هستیم تا گوهر انسانی را پس بگیریم . افراد سفر اول نبرد درونی هایی در آنها اتفاق می افتد تا گوهر وجودی را بازپس بگیرند و سفر دومی ها به آن دست یافته اند.

باید خیلی اتفاقات درون ما رخ دهد. مانند آسوده خاطر زندگی کینم ، اینکه از دست دیگران خیلی ناراحت نشویم و کم کم به مرحله ای برسیم که اصلا ناراحت نشویم. باید وادی چهاردهم را جذب نماییم تا این اتفاق برای ما بیفتد.

هیچ لذتی بالاتر از این نیست که انسان ها ، آدم را دوست داشته باشند که این موضوع در کنگره بسیار جاری است. اگر قرار دادها نیز نباشند و نیازی در کار نباشد بسیار لذتبخش تر خواهد بود.

باز این روز زیبا را تبریک می گویم. تمام ما در تولدها نقش داریم و اگر در صور آشکار سهمی نداشته باشیم در صور پنهان قطعا سهمی خواهیم داشت. همیشه برای عزیزانی که تولد می گیرند ، ما خواستار ارتقاء انسانی هستیم و اینکه آنها در درون خود جایگاهشان بالا برود. این مسئله صورت نخواهد گرفت مگر در پرتو خدمت به همنوع. این مسئله کلید رسیدن به هر جایی است.


پیام تولد

می دانیم راه سختی را پیموده اید ، یعنی از هیچ به بیکران رسیدن ، شاید نتوان با عقل آن را تطبیق داد. اما انجام آن نوری است به سوی ماوراء که حقیقتی است از چشم پنهان.

آرزوی مسافر:

از همه شما عزیزان می خواهم آرزویی در دل داشته باشید و در آرزو می کنم همه شما به آرزوهای خود برسید.

سخنان مسافر (آقای احمد ربیعی)

سلامت را نمی خواهم پاسخ گفت
سرها در گریبان است
کسی سر بر نیارد کرد
پاسخ دادن و دیدار یاران را
نگه جز پیش پا را دید و نتواند
که ره تاریک و لغزان است
وگر دست محبت سوی کس یازی
به اکراه آورد دست از بغل بیرون
که سرما سخت سوزان است
نفس کز گرمگاه سینه می آید برون
ابری شود تاریک
چو دیوار ایستد در پیش چشمانت
نفس که این است
پس دیگر چه داری چشم
ز چشم دوستان دور یا نزدیک
مسیحای جوانمرد٫ ای ترسای پیر پیرهن چرکی
هوا بس ناجوانمردانه سرد است
دمت گرم و سرت خوش باد
سلامم را تو پاسخ گوی٫ در بگشای
منم من میهمان هر شبت٫ لولی وش مغموم

منم من سنگ تیپا خورده رنجو
منم دشنام پست آفرینش
نغمه ناجور٫ نغمه ناجور
نه از رومم نه از زنگم
همان بی رنگ بی رنگم
بیا بگشای در٫ دلتنگم
 

حریفان٫ میزبانان
میهمان سال و ماهت
پشت در چون موج می لرزد
تگرگی نیست٫ مرگی نیست
صدایی گر شنیدی
صحبت سرما و دندان است
من امشب آمدستم وام بگذارم
حسابت را کنار جان بگذارم
چه می گویی که بی گه شد
سحر شد
بامداد آمد
فریبت می دهند بر آسمان
این سرخی بعد از سحر گه نیست
حریفان گوش سرما برده است
این یادگار سیلی سرد زمستان است
و قندیل سپهر تنگ میدان مرده یا زنده
به تابوت ستبر ظلمت
نه تور مرگ اندود پنهان است
حریفا را چراغ باده را افروز
شب با روز یکسان است

شاید این شعر از احمد شاملو درددلی بود ، شاید نگاهی به تاریکی و سختی راه اعتیاد بود. امروز افتخاری بود و لطف خداوند شامل حال من که این دستورجلسه با تولد من هم خوانی داشت.

بارها و بارها تکرار کرده ایم که آنچه باور است محبت است اما برای حرکت 14وادی بسیار سخت را باید طی نماییم.

زمانیکه فکر می کنم به نظرم قرن ها از اعتیاد دور شده ام. شاید غیرقابل باور باشد که من حتی 15دقیقه توان خماری نداشتم. دوستانی که در کنار من مصرف کننده بودند این را می دانستند و خوب می دانستند که باید در این مواقع دودی به مشام من برسد تا بتوانم تکانی به خود دهم. اینها را گفتم تا بدانید هیچ چیز نشدنی نیست و قدر نعمت کنگره را بدانم.

امشب تولد امام رضا (ع) است و ایشان کسی بودند که دست به دامان ایشان شدم تا از این اتفاق رهایی یابم.

فردی که محبت را می شناسد به این معنی نیست که درد و رنج و مشکلات را نمی بیند. اتفاقا به واسطه تجربیات کسب کرده بهتر می بیند. محبت باید به جایی برسد که حساب عاشق با هیچکس نیست.

همیشه گفته ام کنگره مزد و پاداش ما را خیلی قبل تر داده است ، ما همیشه مدیون این مجموعه هستیم. کنگره به ما می آموزد ولی اجرا کردن به عهده خودماست و اولین چیزی که می آموزیم این است که بدون سعی و تلاش به جایی نخواهیم رسید.

بدون هر تعارفی می گویم که من به همه شما مدیون هستم. در این مدت افراد زیادی معلم من بودند البته جایگاه آقای حکیمی بسیار ویژه است و برابری با جایگاه وجود نخواهد داشت.

مسیر بسیار دشوار است ، انسان شدن و انسان ماندن بسیار دشوار است. رسیدن به روشنایی و حفظ روشنایی دو مقوله ایست که انسان می تواند با جرقه ای روشنایی ایجاد نماید اما حفظ روشنایی دشوار است.

از همه شما تشکر و قدردانی می کنم و از محبت های همه شما ممنونم. از محبت های افراد لژیون که از هیچ کاری دریغ نکردند ممنونم و بیش از قبل دوستشان دارم. آقای حکیمی همیشه من را بیش از پیش شرمنده می کنند و طی کردن مسیر درست را مدیون ایشان هستم. اقای حکیمی همیشه با جملات کوتاه درس های بزرگ به من دادند.

از جناب مهندس و خانواده ایشان ممنونم. جناب مهندس دژاکام راهی را فراهم کردند برای اینکه بتوانیم مطالب را به طریق های مختلف آموزش ببینیم. از راهنمای همسفرم بسیار ممنونم چراکه ایشان نیز به بهترین شکل همچنان حامی آموزش گرفتن ما هستند.

از همسرم بسیار ممنونم. کسی که با دوست داشتن وارد زندگی من شد و من که با اعتیاد وارد زندگی او شدم و اعتیاد خود را پنهان کردم. کسی که در تمام سختی ها نقطه اتکا من شد و در سختی های زندگی به دوش کشیدن مشکلات با او بود. با تمام وجود از همسرم سپاسگذارم و امیدوارم لایق محبت های او باشم. از حسین و پرهام تشکر می کنم که آنها نیز نقش مهمی در زندگی ام داشتند. البته حسین فرزند کنگره است و از تولد کنگره ای من سه ماه بزرگتر است.

اینها همه لطف و برکت در زندگی هستند و خداونددر کنار آنها به من نیز نظر دارد.

از برادران لژیونی خود تشکر می کنم که امروز اینجا هستند و با مشارکت خود من را به دوران هم لژیونی بودن و نمایندگی آکادمی بردند.

تشکر ویژه از کسی دارم که فیزیک او در کنار ما نیست. مسعود عزیز ، امسان اولین سالی است که در تولد من نیست ، گاهی دلتنگ او می شوم اما حضورش را احساس می کنم. از همه شما سپاسگذارم و امیدوارم خداونداین توفیق را بدهد و شما به من اجازه دهید در کنار شما آموزش ببینم.


سخنان راهنما همسفر (خانم سودابه کبیررضایی)

این روز بسیار فرخنده که مصادف با تولد امام رضا(ع) شده است را به همه عزیزان تبریک عرض می کنم. این خانواده وادی محبت را به زیبایی درک کردند. خدمت آقای مهندس و دژاکام عرض تبریک دارم که امروز هرچه داریم از این خانواده تنومند است.

خانم ربیعی و آقای ربیعی تابع قوانین هستند و خدا را شکر می کنم که در کنار این عزیزان همواره آموزش دیدم ، به این دوستی افتخار می کنم و امیدوارم همیشه ادامه دار باشد.

سخنان همسفر (خانم سمیه ربیعی)

از همه شما که امروز اینجا هستید تشکر می کنم و خوشحالم این تولد باعث محکم تر شدن پیوند محبت بین ما شد. تبریکی ویژه به همسفران می گویم که نماد ویژه ای از عشق و محبت هستند. بابت عشق آنها ، صبر ، آرامش ، عشق و ... و دیدن سختی ها و به زبان نیاوردن آنها تبریک می گویم. چنین عشقی را در هیچ کجای دنیا نمی توان یافت.

به احمد عزیز تبریک می گویم و این دستور جلسه که با تولد احمد تداخل داشته بسیار زیباست. ما تقریبا 11 سال با یکدیگر زندگی می کنیم و مانند تمام زندگی ها فراز و نشیب های زیادی داشته ایم اما مطلب بسیار مهم برای من این بود که احمد در اوج تخریب اعتیاد بامحبت بود. همیشه به او احسنت می گویم ، او هیچ گاه هیچ چیز را درون خود نگه نمی دارد. امیدوارم همیشه موفق باشد و ما بتوانیم در کنار او با آرامش زندگی کنیم.

از آقای حکیمی ممنونم که در آموزش ها تکیه گاه محکمی برای ما بودند. از راهنمای عزیزم کمال تشکر را دارد. روزی که متوجه اعتیاد همسرم شدم نزد مادرم رفته و ایشان بسیار راحت پذیرفت تا از همسرم جدا شوم. اما در کنگره خانم سودابه من را یاری کردند تا مسائل زیادی را بپذیرم و در کنار همسرم بمانم و به او کمک کنم. در مراکز مشاوره نیز به علت ناآگاهی زندگی ها را از هم می پاشند اما در کنگره به دلیل پیوند محبت زندگی های از هم پاشیده بسیار مستحکم می شوند.

از خانواده جنای مهندس دژاکام بسیار تشکر می کنم.

امروز حسین از من پرسید پدرش در گذشته موادمخدر مصرف می کرد و این سوال تن من را به نوعی لرزاند. با خود گفتم اگر پدرش هنوز مصرف کننده بود باید چه جوابی می دادم ، او دوران مصرف پدرش را ندید و من پاسخی برای او ندارم ، اگر این دوران را می دید چه باید می گفتم؟ امیدوارم هیچ فرزندی شاهد اعتیاد پدر خود نباشدو امیدوارم تمام زندگی ها گرم باشد.

به حسین عزیزم تبریک می گویم. از تمام افراد لژیون خود تشکر می کنم چراکه همیشه همراه من بودند و برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.

سخنان همسفر کوچک (حسین ربیعی)

آنچه باور است٬محبت است

آن چه نیست٬ظروف تهی است

من که می گویم کلام خود نیست

بلکه فردیست در جمع بیکران هستی که باورش کار هر کسی نیست

مگر معنای آن بداند که ان چیست

ارابه ها را در بیکران به حرکت در آورید که نگهبانان ماورا به آنچه در زمین می گذرد نیازمندند

بشکافید آنچه شکافتنی نیست

در دل سنگ بروید و ترکیب ها را جدا نمایید...

از اقای مهندس و خانم آنی ممنونم. از آقای حکیمی و خانم سودابه تشکر می کنم. به مادر و پدرم تبریک می گویم.

با احترام همسفر الناز رک

تصاویر : مسافر محمود

نوع مطلب : اخبار لژیون، 
برچسب ها : اعتیاد، درمان، رهایی، کنگره60،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:58 ب.ظ
Thanks for another informative blog. Where else may just I am getting that type of info written in such an ideal
approach? I have a mission that I'm simply now running on, and I've been on the glance out
for such information.
دوشنبه 1 خرداد 1396 07:52 ق.ظ
I am truly grateful to the owner of this web page who has shared this enormous post at at this time.
جمعه 25 فروردین 1396 07:59 ق.ظ
It's hard to find knowledgeable people on this topic, however, you seem like you
know what you're talking about! Thanks
یکشنبه 20 فروردین 1396 03:35 ب.ظ
Asking questions are genuinely nice thing if you are
not understanding something completely, but this
paragraph offers nice understanding yet.
پنجشنبه 28 شهریور 1392 10:46 ق.ظ
خدا قوت و عرض تبریک ..
پنجشنبه 28 شهریور 1392 07:21 ق.ظ
دختر عزیزم سمیه تولدتون مبارک
چهارشنبه 27 شهریور 1392 09:53 ب.ظ
تبریک به خانم ربیعی عزیزم؛
ممنونم که هستید،
خیلی دوستون دارم
چهارشنبه 27 شهریور 1392 08:51 ق.ظ
سلام
خانم ربیعی عزیز مجددا تبریک صمیمانه میگم از طرف بقیه بچه های لژیون که اون روز نتونستن خدمتتون برسن
پایدار باشید...
سه شنبه 26 شهریور 1392 07:37 ب.ظ
باز هم عرض تبریک مجدد به آقای ربیعی،راهنمای بزرگوارم خانم ربیعی وفرزندان گلشون
سه شنبه 26 شهریور 1392 07:06 ب.ظ
تبادل لینک رایگان برای افزایش بازدید . با تبادل لینک با سایت ما رایگان وبلاگ خود را پربازدید کنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کنگره 60 درمان اعتیاد Make your flash banner free online Create your flash banner free online Create your flash banner free online Create your flash banner free online Create your flash banner free online< وبلاگ نویسان کنگره 60